فروردین
۲
۱۳۹۱

صلاحیت!

صلاحیت!Reviewed by مهندس طلبه on Mar 21Rating:

ای زنده کننده دلهایِ مرده مثلِ دلِ من

ای تغییر دهنده دل هایِ پوسیده مثلِ دلِ من

ای سرزنده کننده دل هایِ خسته مثلِ دلِ من

امروز با نام تو ای با وفاترین بامرام ها قلم میزنم تا مرامت را به همه عالمِ پوسیده فریاد بزنم

پس بشنو…

 

سلام بر همه دوستان عزیزتر از جان جانانم که ان شاالله ماشاالله دلشان مثل بهار سرسبز و مرامشان مثل کاج دائمی و پاینده باشد،ان شاالله ماشاالله

خب عزیزانم (مثل بابا بزرگا که نصیحت میکنند دارم حرف میزنم!عجب جو گرفته من رو!)روزی که پا توی حوزه گذاشتم از بالا و پایین! چپ و راست بهم میگفتن: …

  • حیف نیست ارشد و ول کردی و اومدی حوزه؟؟
  • این همه پول مملکت حرومت شده!حالا داری میری حوزه؟
  • سید تو که پچه زرنگی بودی !چرا داری میری حوزه!!!!!!
  • سر پیری و معرکه گیری!حالا یاد حوزه افتادی؟
  • این همه روحانی داریم که!تو توی دانشگاه بمون!دانشگاه به بچه مذهبی بیشتر نیاز داره!
  • همه بچه مذهبی ها دارن دانشگاه و ول میکنند و دارن میرن حوزه!پس کی باید دانشگاه و حفظ کنه!

البته نه از لحظه ورودم به حوزه!بلکه از چند ماه قبل که تصمیم گرفتم بیام حوزه از چپ و راست بمباران تبلیغاتیم میکردن!حق و الانصاف از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون که گاهی هم بگی نگی ته دلم هم خالی میشد و گاهی پیش خودم هم میگفتم نکته وظیفم باقی موندن توی جبهه دانشگاست؟

ولی هر وقت این سوال ها مثل دِرِیل میخواست مغز سرم و بخوره !همون وقت اوس کریم زودی کلید دریل و خاموش میکرد و با نکته ای بهم میفهموندند که ! شک نکن!وظیفت اینجاست!

نمیخوام وارد جزئیات این شیرفهم کردنای اوس کریم بشم!چون شخصیه!پس فضولی ممنوع!

فقط میخوام به دوتا از دیدارهام با علما اشاره کنم و به بعضی دوستان ها که رگبارهای انتقادشون و به روم باز کردن بگم که اخوی و ابجی دو ثانیه دست از روی ماشه این رگبار بردار!حرفای من هم بشنو!اگه حرفم حق نبود!اماده تیربارانم!پس ای تیرها مرا در بر بگیرید!!!

اولین دیدار با پسر بزرگ ایت الله وحید خراسانیه!(آقا محسن)! که انصافا مرد تو دل برویی هست!و دوست داشتنی!لازم به ذکر هست که ایشون هم روحانی هستند و فرد فاضلی هستند!و از همه مهم تر این که شاید خیلی از دوستان خبر نداشته باشند که ایشون هم در سالیان گذشته اول در دانشگاه تهران رشته کامپیوتر تحصیل کردند و بعد وارد دروس حوزوی شدند!که الحمدلله الان از علمای فاضل حوزه های علمیه هستند!

در دیداری که با ایشان داشتم!درباه اینکه بعضی ها به من میگن نیام حوزه و از این حرفا سوال کردم!ایشون از قول ایت الله وحید خراسانی فرمودند که ،پدرشون با صراحت گفتند که الان در این دوره برای کسانی که امکان اومدن به حوزه و دارن ،واجب میدونند که بیان حوزه!بعد از کمبود نیروی حوزه برام صحبت کردند و دلم و به اتیش کشیدند!

دیدار بعدی !دیدار با ایت الله مصباح یزدی!(که این دیدار در حوزمون انجام شد) در این جلسه فرمودند که بعضی ها میگن ما نمیتونیم بیاییم حوزه !چون صلاحیت اومدن به حوزه و نداریم!

ایشون در ادامه فرمودند واجبه که بیایید حوزه!و واجبه که صلاحیت و کسب کنید!(خدایی این صحبت و شنیدم کفم برید!)

فکر کنم دیگه صحبت های ایت الله مصباح اونقدر صریح باشه که چون منی !ساکت بشه بهتره!

فقط یه نکته!اینکه فیلم دیدار ایت الله مصباح یزدی و اینجا گذاشتم که دوستان بتونند ببینند و حالش و ببرن!

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید(حجم فایل حدود هفت مگ!)

شما را به خدای حوزه های واجب میسپارم

یا علی مددی

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده:

من متولد شهر مقدس تهرانم! پدرم پزشک و مادرم استاد دانشگاه هستند و خودم هم در مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر(Computer) گرایش نرم افزار (Software) تحصیل کردم. بعد از اتمام لیسانس به عللی مسیر زندگیم عوض شد و تصمیم گرفتم دانشگاه رها کنم و دیگه ادامه تحصیل ندم و بیام حوزه...

۴۸ دیدگاه + فرستادن دیدگاه